Prolog

20. září 2014 v 18:52 | Kira |  In your dreams
Tak, děťátka koťátka, házím vám sem prolog k cyklu In your dreams. Nebude to nic dlouhého a snad mi Hannie udělá cover. Ale varuju předem, že jsem to psala převážně jako provokaci pro Hannie. :) Navíc je to z tohoto žánru prvotina, tak buďte shovívaví. Děkuji. Enjoy it! :)


Pár: Loki\Thor
Poznámka: Děj se odehrává jakoby před filmem.Loki se procházel pustými chodbami Aasgardu. Thor a jeho parta zase něco oslavovali. Co, to už nevěděl. S povzdechem se opřel o sochu. Když on se tak zoufale nudil. A zrovna neměl žádný nápad, co by provedl. Třeba by mohl…
Dál se ve svých úvahách nedostal. Podlaha se mu zachvěla pod nohama a začala se otáčet. Znenadání stál v zaprášené komnatě. Že je zaprášená poznal podle šimrání v nose, jinak tam byla naprostá tma. Mávnutím ruky zažehl oheň tušeném krbu. Mdlé světlo mu odhalilo police plné starých knih. Kožené vazby byly pokryté vrstvou prachu a pavučin, což Lokimu napovídalo, že zde nikdo nebyl už velmi dlouho. Ale proč by někdo schovával knihy? Pokud nebyly nebezpečné. Nebo zakázané… a možná i obojí.
Loki se usmál. Hm… zábavička, napadlo ho. Vrozená zvědavost mu nedovolila udělat nic jiného, než popadnout nejbližší knihu a strčit do ní nos.

"Kde je vlastně Loki?" Zajímal se mírně podnapilý Thor a zmateně se rozhlédl po místnosti. Kde byl jeho bratr? A byl tam vůbec? Měl to tak nějak… v mlze. Celý večer oslavovali vítězství nad povstalci v nějakém cizím světě ale Loki se hned po začátku vytratil. Thor musel přiznat, že ho to poněkud mrzí. Dlouho neměl příležitost si s bratrem popovídat. A zdálo se mu, že je čím dál odtažitější. Rád by věděl proč. Možná by jej měl vyhledat a promluvit si s ním. Zdálo se mu to jako dobrý nápad a tak se zvedl a chtěl odejít, když mu na rameno dopadla těžká ruka.
"Thore!" Zahřímal rozjařeně Volstag, vzal svého velitele kolem ramen a usedl vedle něj. "Dnes jsi si vedl opravdu dobře. Nemohli bychom mít lepšího vůdce."
Thor mávl nad jeho chválou rukou, ale to už se přidali i ostatní. Fandral jej plácl po rameni a prohodil něco ve smyslu, že kdyby vypadal stejně dobře, jako bojuje, stal by se jím, čemuž se ostatní s chutí zasmáli. Mlčenlivý Hogun se na boha hromu jen uznale usmál. Ovšem Sif, která už notně přebrala, objala Thora důvěrně kolem krku. "Nebýt tebe, mnozí by tam dnes zahynuli. Ti vesničané jsou ti vděční, obdivují tě." Naklonila se k němu blíž, až mohl Thor cítit její jemnou vůni smísenou s alkoholem. Mimovolně ji objal rukou kolem pasu.
"Nejsou jediní, kdo tě obdivují…" vydechla tiše.
Thorovi vyskočila husí kůže. Ta žena jej přitahovala. Byla silná, odvážná a ve zbrani se jí leckdy nevyrovnali ani muži. Ale on musel najít Lokiho. Chtěl si s ním promluvit, dokud mu ještě rozum slouží. Ale napřed dopije to pivo.

Netuše, že je sledován do sebe obrátil zlatavý nápoj, stále držíc tmavovlásku v náručí. Loki je sledoval ze stínu zpola s nechutí, zpola se žárlivostí. Tak rád by si s tou zpropadenou ženskou vyměnil místo! Chtěl, aby to byl on, koho k sobě Thor tak důvěrně tiskl. Aby to byl on, komu po bitvě věnuje vítězný úsměv. Aby ho pronásledoval ve snech, stejně tak, jako Thor pronásledoval jeho.
Počkat… co to četl v jedné z těch zaprášených bichlí? Nezmiňovali se tam o ovládání snů? To se musí prozkoumat. Se škodolibým úsměvem se vytratil. Že by zpříjemnil svému bratrovi sny? Ale jak?
Zamyšleně otevřel příslušnou knihu a počal listovat stránkami. Noční můry… hm… ne. Odepření snů? Ne. Prolínání snů? Ovládání snů. Jo, to přesně chtěl. Počkat? Zarazil se náhle a vrátil se o stranu zpět. Prolínání snů? To by mohlo být zajímavé. Loki se ponořil do obsahu. Fajn, tohle nebylo složité. V podstatě šlo o spojení myslí dvou osob. Chvilku zlotřile přemítal o tom, že by mohl propojit bratrovu mysl s Volstagovo, nebo Hogunovo a přidat tam něco erotiky, ale pak se rozhodl, že Sif bude nejlepší volba. Bude náramná zábava sledovat, jak se druhý den nebudou moci jeden na druhého pořádně podívat. Loki měl co dělat, aby se nesmál, když pronášel příslušné zaříkadlo. Poté ještě zařídil, aby byly sny jak se patří peprné a vytratil se. Kdyby si ovšem všiml poznámky, načmárané v ohnutém rohu, nejspíš by nebyl tak nadšený. Stálo tam totiž, že pokud je ten, kdo kouzlo pronáší, citově vázán na jednoho z prokletých, může se kouzlo otočit proti němu…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama